» Haberler » LISI AEROSPACE'te cihaz kurul

LISI AEROSPACE İzmir Türkiye tesisleri kalite laboratuarlarında kullanılmak üzere, test cihazlarının sunduğu yüksek hassasiyet ve güvenilir test sonuçlarının yanı sıra; Kutlu Ltd.'in yüksek kaliteli servis anlayışının getirmiş olduğu müşteri memnuniyetinin göz önünde bulundurulması sonucunda Malzeme Test cihazları konusunda tüm dünyada haklı bir üne sahip Alman Zwick Roell markasını tercih etmiştir.

Merkezi Fransa’ da bulunan ve havacılık sektöründe dünyanın önde gelen firmalarından olan yüksek teknoloji ürünü bağlantı elemanı üreticilerinden LISI AEROSPACE' in Türkiye'deki alt kuruluşu olan İzmir Ege Serbest Bölgesi'nde kurulu Fastener Technology BESTAŞ firması havacılık sektöründe kullanılan yüksek dayanıma sahip titanyum vidaların üretimini yapmaktadır.

LISI AEROSPACE firmasının üretim yaptığı dünyanın önde gelen havacılık sektörü ürecileri arasında Airbus,Boeing,Bombardier, Rolls Royce gibi firmalar ile dünyaca ünlü motor yarışları motor ve parça üreticilerinden Ferrari, BMW, Renault,Toyota gibi firmalar yer almaktadır.

FT BESTAŞ firması ürünlerinin dayanım ve ömür testleri için, firmamız Kutlu LTD. aracılığı ile;

Statik testler için, 100kN kapasiteli 1500°C 'ye sıcaklıkta test yapabilme imkanı veren yüksek sıcaklık kabini ve yüksek sıcaklık ekstensometresine sahip Zwick Z100 Allround ve vida çekme testlerinde kullanılacak şekilde konfigüre edilmiş Zwick Z250 Allround test cihazlarının yanı sıra,

Dinamik testler için, ömür(fatique) testlerinde kullanılmak üzere, rezonans yöntemi ile 300 Hz frekansa kadar çıkabilen 50 kN ve 100 kN kapasiteli HFP 5100 modeli 2 adet yorulma test cihazını kalite laboratuvarları bünyesine katmıştır.

Kutlu Ltd. Servis departmanı, sahip olduğu deneyim ve üstün tecrübesi ile tüm bu cihazların kurulumunu başarı ile gerçekleştirmiştir.