» Haberler » Üniversitelerimizin de Tercihi Zwick

Hassasiyetin çok önemli olduğu akademik çalışmalarda Zwick; kalitesi, güvenilirliği ve dayanıklılığı ile Türk Üniversiteleri sanayi ile işbirliği ve akademik çalışmalar için kurduğu laboratuarlarında tercih ediliyor.

Ülkemizde gelişen metal sanayisinin Dünya’daki rekabet gücünü devam ettirebilmesi için üniversitelerle işbirliği içinde bulunması elzem önem taşımaktadır. Pek çok üniversite ve sanayi kuruluşunun katıldığı proje kapsamında Atılım Üniversitesinde kurulan “Metal Şekillendirme Mükemmeliyet Merkezi”nin temel amaçları arasında; metal sektöründeki kuruluşların üretimin her aşamasında yaşadığı sorunlara çözümler sunmak, geliştirilen projelerle verimliliğin artırılması ve artı değeri yüksek ürünlerin imalatının yapılabilmesi bulunmaktadır.

Modern ekipmanlarla donatılan “Metal Şekillendirme Mükemmeliyet Merkezi”’nde çeşitli kapasite ve tiplerde presler, tersine mühendislik modelleme cihazı, elektron mikroskobu, çeşitli bilgisayar kontollü imalat tezgahları, süper bilgisayar vb. pek çok cihaz sanayinin kullanımı için tedarik edilmiştir. Enstitü için sipariş edilen ve kurulumu gerçekleştirilen Zwick cihazlarının listesi ve fotoğraflarını aşağıda bulabilirsiniz.

·        30 ton kapasiteli Z300E Allround Üniversal Test Cihazı (1200 °C’ye kadar ölçüm yapabilen ısı kabini ile birlikte)

·        60 ton kapasiteli BUP600 Erichsen Test Cihazı

·        ZHV10 Vickers Sertlik Test Cihazı

   

Zwick test cihazlarını tercih eden bir diğer üniversite ise kurduğu Merkezi Laboratuarına 250 kN kapasiteli (takribi 25 ton) Allround serisi üniversal test cihazı siparişini veren Orta Doğu Teknik Üniversitesi. Kurulumu başarı ile tamamlanan cihazda farklı kapasitelerde 3 adet loadcell, 3 farklı çene takımı, test süresince malzemenin üzerinde kalan otomatik açma kapama özelliği, uzun strok ve yüksek hassasiyete sahip uzama ölçer, r ve n değerlerinin hassas ölçümünü sağlayan test esnasında malzeme daralmasını ölçme kabiliyeti ve yüksek hızlı data aktarımı gibi pek çok üstün özellik bulunmaktadır. Kurulum fotoğraflarını aşağıda bulabilirsiniz.